Fotowoltaika w biznesie
W ostatnim czasie coraz częściej spotyka się nowoczesne i korzystne rozwiązanie, jakim jest instalacja fotowoltaiczna w firmie. Nic w tym dziwnego, że przedsiębiorstwa poprzez takie rozwiązanie, poszukują oszczędności na opłatach za prąd. Ma to niezaprzeczalnie związek z rosnącymi z każdym rokiem kosztami utrzymania przedsiębiorstwa. Średni roczny wzrost cen prądu wynosi około 5%. Bardzo dużą korzyścią płynącą z montowania instalacji fotowoltaicznych jest to, że nie kosztują one tak naprawdę dużo, a wpływają na znaczne zwiększenie oszczędności. Z tego typu rozwiązania, korzystają co raz częściej, nie tylko te przedsiębiorstwa, które są narażone na znaczne zużycie prądu, ale i te, dla których ważne jest środowisko, wizerunek, innowacyjność lub przyszłościowa inwestycja.
Fotowoltaika dla firmy - co powinniśmy na ich temat wiedzieć?
Coraz więcej przedsiębiorców działających w różnych branżach decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej w ich firmach. Jest to bardzo dobra inwestycja, która zwróci się w 100% w dość krótkim czasie. Nic więc dziwnego w tym, że fotowoltaika w biznesie wykazuje z miesiąca na miesiąc znaczny wzrost popularności. Korzyści płynących z zakupu instalacji fotowoltaicznych dla firm jest wiele. Jednymi z ważniejszych znacząco zmniejsza się koszty zużycia energii elektrycznej, uniezależnia się także od ciągle rosnących cen prądu. To innowacyjne rozwiązanie przyczynia się do ochrony środowiska, co jest bardzo korzystne dla nas wszystkich. Musimy bardzo dbać o naszą planetę, ponieważ nie ma nic ważniejszego niż miejsce, w którym wszyscy mieszkamy. Ponadto przedsiębiorstwa posiadające fotowoltaikę, znacznie poprawiają swój wizerunek na tle innych przedsiębiorstw z tej samej branży. Jak najbardziej ma to duży wpływ na zwiększenie ilości klientów i zachęcenie ich do skorzystania z oferty.
Fotowoltaika dla przedsiębiorstwa - ogólne informacje
Instytut Energii Odnawialnej uważa, że ceny prądu w roku 2043 będą wyższe o kilkadziesiąt procent. Tak naprawdę bardzo trudno jest znaleźć minusy posiadania fotowoltaiki w swoim przedsiębiorstwie. Co prawda najpierw trzeba zainwestować, lecz w niedługim czasie wszystkie zainwestowane pieniądze nam się zwrócą. Idealnym miejscem na zamontowanie paneli PV jest dach. Tego typu rozwiązanie pozwala nam na generowanie prądu dzięki tak zwanemu efektowi fotowoltaicznemu. Energia słoneczna po prostu zamienia się w prąd stały. Ten prąd stały natomiast przekształca się w prąd zmienny. Można z niego korzystać w całej firmie i cieszyć się niskimi kosztami prądu. Taką fotowoltaikę wpinamy do naszej instalacji elektrycznej, tuż nad licznikiem. Z fotowoltaiki korzystają nie tylko przedsiębiorstwa, lecz również osoby prywatne. W najbliższej przyszłości najpewniej czeka nas kryzys energetyczny. Żeby się przed nim ustrzec, warto jest zastanowić się nad zainstalowaniem takiego rozwiązania we własnym domu lub firmie. Chyba każdy z nas widzi konieczność skorzystania ze zmian w całej energetycznej gospodarce. Jeżeli okaże się, że nasza firma stworzyła jakiekolwiek nadwyżki prądu, będą one zmagazynowane w najbliższym zakładzie energetycznym. Można z nich oczywiście skorzystać w przeciągu 365 dni. Dzięki temu, że ten prąd został stworzony przez energię słoneczną, jego użytkowanie kosztuje jedynie tyle, ile wynoszą opłaty abonamentowe w zakładzie energetycznym, natomiast sama energia nie kosztuje nic.
Fotowoltaika super pomysłem dla każdej firmy
Fotowoltaika jest niezwykle opłacalną inwestycją. Ostatnio zostało zniesione cło na panele produkowane w Chinach. Ta decyzja otworzyła bardzo dużo różnych drzwi. Także gwarancja paneli fotowoltaicznych nie jest bez znaczenia. Przedsiębiorstwa montujące panele fotowoltaiczne oferują swoim klientom 25 letnią gwarancję, co jest świetną informacją. Jeżeli jesteśmy zainteresowani tym tematem, a nie dysponujemy odpowiednią gotówką na zainstalowanie w swoim przedsiębiorstwie paneli fotowoltaicznych, możemy zapytać wybrane przez nas przedsiębiorstwo o leasing. Dzięki takiemu rozwiązaniu w wygodny sposób będziemy mogli spłacić panele fotowoltaiczne i cieszyć się zerowym kosztem prądu w naszym przedsiębiorstwie. Te opcje leasingowania nie wymagają nawet wkładu własnego – a to świetna informacja dla każdego przedsiębiorcy! Koszty leasingu można wliczyć w koszty swojej działalności gospodarczej. Powoduje to znaczne obniżenie podatku dochodowego danej firmy.
Dotacje na fotowoltaikę dla przedsiębiorstw - kolejna korzyść
Niemalże każde przedsiębiorstwo – mikro, małe, jak i średnie może liczyć jak najbardziej na wsparcie finansowe. Dotacje, które są związane z inwestycjami ekologicznymi wiążą się z pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych. Na rynku mamy bardzo dużo przedsiębiorstw zajmujących się usługami fotowoltaicznymi. Możemy je znaleźć w Internecie. Jest wiele dostępnych rankingów, które pokazują nam najkorzystniejszą dla naszego przedsiębiorstwa ofertę. Instalacja fotowoltaiczna powinna być zainstalowana jedynie przez profesjonalnych i wykwalifikowanych specjalistów w branży, jak również zaprojektowana idealnie do potrzeb i wymagań, wynikających z dotychczasowego zużycia energii elektrycznej. Ważne jest to, żeby w razie problemów skontaktować się z pracownikiem przedsiębiorstwa fotowoltaicznego. Przed zainstalowaniem niniejszej instalacji powinniśmy zrobić analizę pozwalającą nam na ocenę, jaką dokładnie ilość prądu zużywa dane przedsiębiorstwo. Warto jest się rozejrzeć za jak najkorzystniejszymi rozwiązaniami dotyczącymi pozyskiwania prądu zmiennego z energii słonecznej. Odnawialne źródła energii to już codzienność. Warto jest się nimi zainteresować, dopóki koszty ich zainstalowania nie są tak duże jak będą zapewne w niedługim czasie. Jest to o wiele tańsze niż wytwarzanie energii elektrycznej w tradycyjnych elektrowniach. Na takie rozwiązanie decyduje się z roku na rok coraz więcej osób. Inwestycja w energię słoneczną to coś, na co każdy powinien się zdecydować. I to nie tylko ze względu na niezwykle duże oszczędności, lecz także ze względu na ochronę naszego środowiska naturalnego. Warto jest inwestować w tego typu rozwiązania.
Udostępnij ten artykuł
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Porozumienie o współpracy z NFOŚiGW

Z końcem 2019 roku OZE-BIOMAR Sp. z o.o. podpisało porozumienie współpracy z Narodowym Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, celem optymalizacji procesu składania wniosków o